آموزش ترمیم عکس‌ های قدیمی در فتوشاپ

آموزش ترمیم عکس‌ های قدیمی در فتوشاپ

عکس های خانوادگی یکی از باارزش‌ترین یادگاری‌هایی‌ست که برای ما می‌ماند. همواره عکس‌هایی قدیمی از مادربزرگ و پدربزرگ، پدر و مادر و یا حتی دوران کودکی وجود دارد که به دلیل محافظت‌های ضعیف و یا گذر زمان از بین رفته‌اند، پاره شده‌اند و دیگر جذابیت اولیه خود را ندارند. بدست آوردن دوباره آنها میتواند خاطرات زیبایی را همواره پیش روی ما قرار دهد. خوشبختانه برآورده کردن این خواسته و ترمیم عکس های قدیمی دیگر یک رویا نبوده و رسیدن به آن غیرممکن نیست!

اما چگونه؟ به راستی چطور میتوان آن عکس‌های تاخورده و قدیمی را ترمیم کرد؟

نرم‌افزار فتوشاپ به راحتی در این مسیر به شما کمک می‌کند. آن هم با روشی که شاید قدیمی به نظر آید اما کاملا سرگرم کننده است.

توصیه داریم در ادامه این مقاله همراه ما باشید در نظر داریم به شما در ترمیم عکس های قدیمی کمک کنیم.

خاطرات سیاه و سفید را بازسازی کنید

مهم‌ترین ابزارهایی که در فتوشاپ برای ترمیم عکس های قدیمی باید مورد استفاده قرار دهید، عبارت است از:

Spot Healing, Brush Patch tool, Clone Stamp tool, Gaussian Blur filter

خاطرات جزئی جداناپذیر از زندگی ما به حساب می‌ایند. عکس‌ها همانند اشیا قدیمی میتوانند برای ما یادآور خاطراتی از کسانی باشد که هرگز از دست دادن‌شان را باور نداشتیم و یا آنقدر برایمان عزیز بوده که حاضر بوده‌ایم تا سال‌ها و چه بسا تا لحظه مرگ در کنار خود نگهداریم.

اما نگهداری خاطرات و یادگاری‌ها هیچگاه آسان نبوده… گذر زمان با ما می‌جنگد و تلاش می‌کند تا فراموششان کنیم.

اما از طریق ترمیم عکس های قدیمی، رنگ و لعاب د ادن به آنها، به خودمان یادآور می‌شویم که هنوز پیر نشده‌ایم. هنوز برای فراموش کردن خاطرات و کنار گذاشتن آنها زود است. هنوز میتوانیم گذشته را به همان شکلی که بود به یاد آوریم و به دیگران نشان دهیم! در عین حال به دیگران این پیام را می‌دهیم که با امید به آینده به جلو قدم برمیداریم.

واقعا حس زیبایی‌ست!

نرم افزار های تخصصی ویرایش عکس

امروزه در جهان پیشرفته‌ای زندگی می‌کنیم. ابزارها و نرم‌افزارهای بسیار زیادی برای ترمیم عکس های قدیمی به دنیا معرفی شده است. در این میان فتوشاپ یکی از بهترین نرم افزارهای گرافیکی مخصوص ویرایش عکس به حساب می‌آید که با ارائه جدیدترین پلاگین‌های عرضه شده در کنار متخصصین باتجربه شرایطی را فراهم می‌آورد تا عکس‌های قدیمی و آسیب دیده خود را به مانند روز اول و چه بسا زیباتر از آن در آلبوم خانوادگی تان جای دهید و به دیگران نشان دهید!

البته کار با نرم‌افزارها به آن آسانی که فکرش را می‌کنید نیست! شما را با چالش‌هایی مواجه می‌کند که مجبور می‌شوید تا ساعت‌ها پشت کامپیوتر بنشینید. هر چند که نتیجه کار آنقدر لذت‌بخش است که خستگی‌تان به طور کامل برطرف خواهد شد.

آیا میخواهید این چالش‌ها را بشناسید؟

چالش‌های ترمیم عکس های قدیمی

در ترمیم عکس های قدیمی به جز کیفیت، تسلط برکلیه ابزارهای روتوش و بازسازی نیز از اهمیت ویژه‎ای برخوردار است. قبل از هر چیز باید بدانید؛ بازیابی و بازسازی عکس های مخدوش شده، شکسته شده و کمرنگ شده با رعایت اصول هنری و استفاده از تکنولوژی مدرن انجام پذیر خواهد بود. پس هرگونه نگرانی را از خود دور کنید!

به جز موارد گفته شده رنگی کردن عکس های سیاه و سفید و تبدیل آن به عکس مدرن با رنگ های واقعی و یا دلخواه از جمله مواردی است که نیازمند مهارت ویژه و تسلط به نرم افزار های روتوش می باشد.

کمی به خود و مهارت‌هایتان نگاه کنید، آیا میتوانید در ترمیم عکس های قدیمی خود یا اعضای خانواده‌تان نقشی داشته باشید؟

مراحل ترمیم عکس قدیمی در فتوشاپ

  • اسکن عکس
  • بازکردن عکس در فتوشاپ
  • تغییر RGB به Grayscale
  • آغاز روتوش با ابزار Healing Brush
  • استفاده از Patch tool
  • استفاده از ابزار Gaussian Blur
  • پایان روتوش
grayscale
عکس اولیه
healingbrush
patch tool

ترمیم عکس یک تخصص است!

بازگشت به گذشته آسان نیست! اما توسعه روزافزون تکنولوژی فرصتی را فراهم آورده تا به اندازه کافی قدرتمند شویم و این آرزو که دوباره عکس‌های قدیمی خود را با کیفیتی بالا تماشا کنیم را به واقعیت تبدیل نمائیم! اگر هم در این مسیر به کمک احتیاج دارید، میتوانید به بخش تماس باما یا اینستاگرام مراجعه کنید. با شما همراه خواهیم بود تا خاطرات‌تان را دوباره بسازید!