۴ مهارت مهم و کاربردی گرافیست ها در سال ۲۰۲۱

گرافیست‌ها اغلب با نگرانی‌های زیادی مواجه هستند که از جمله آنها باید به حرفه‌ای و بروز بودنشان اشاره کرد. درواقع یک گرافیست برای اینکه بازار داغی داشته باشد و مشتریان به سمتش سرازیر شوند باید همواره از جدیدترین نرم‌افزارهای روز دنیا در حوزه گرافیک استفاده کند و با جدیدترین تکنیک‌ها معرفی شده آشنا باشد! تنها رشد شخصی‌ست که امتیاز و شانس استخدام آنها در معتبرترین شرکت‌های فعال را برایشان فراهم می‌آورد! اما آیا میدانید کدام یک از مهارت‌ها میتواند در این مسیر کمک‌ کننده باشد؟

در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از مهارت‌هایی بپردازیم که در حوزه کاری یک گرافیست از اهمیت بالایی برخوردار بوده و آشنایی با آنها؛ فرصت‌های شغلی بسیار زیادی را پیش رویشان قرار می‌دهد. با ما همراه باشید!

برقراری ارتباط

این روزها در دنیای ارتباطات زندگی می‌کنیم. اصلا شبکه‌های اجتماعی به همین دلیل به وجود آمده‌اند! آنها راهی هستند که به ما امکان برقراری ارتباط حتی با دورترین افراد در این کره خاکی را می دهند. پس اهمیت برقراری ارتباط فراتر از چیزی‌ست که تصور می‌کنید!

یک گرافیست حرفه‌ای علاوه بر آشنایی با ابزارهای مختلف و تکنیکال، باید برای طراحی، انتقال ایده و پروسه کاری به برقراری ارتباط بپردازد! مدیران به خوبی میدانند این روزها راه رسیدن به موفقیت؛ ارتباطات و کار گروهی است. اگر یک گرافیست نتواند چنین مهارتی را در خود تقویت کند قطعا در شغل خود دچار مشکل می‌شود.

اگر شما رزومه با ارزشی داشته اما نتوانید به خوبی ارتباط برقرار کنید؛ توانایی اجرای قانون بازی را نخواهید داشت! برای تقویت مهارت خود در این زمینه تلاش کنید. به صورت مکرر در مورد کاری که انجام می دهید توضیح دهید تا دیگران در مورد کار شما اعتماد کنند و اعتماد متقابلی را بوجود آورید.

مهارت های طراح گرافیک

تصویرسازی

در طی سال‌های گذشته با توجه به پیشرفت تکنولوژی، تصویرسازی از جمله مهارت‌هایی‌ست که یک گرافیست حرفه ای باید به آن آشنا باشد! برندهای بسیاری در طراحی های خود از تصویرسازی استفاده کرده اند. چراکه متوجه ارزشی که تجربه کاربری از طراحی محصول آنها کسب می کند، شده اند.

هرچند بسیاری از افراد به صورت ذاتی استعداد طراحی را در خود می بینند، ولی تاثیرات تمرین متداوم برای بهتر شدن در این حوزه را نمی توان نادیده گرفت. طراحی کردن از یک جسم بی جان بهترین روش برای بالا بردن مهارت و رشد در تصویرسازی است. بسیاری از افراد ترس درونی از طراحی دستی و طراحی از اجسام بی جان دارند. زیرا طراحی رئال را امری سخت می پندارند. اما فراموش نکنید؛ با «تمرین است که استاد میشوی!».

موشن گرافیک

اگر بخواهیم مهارت‌های مهم و کاربردی یک گرافیست در سال ۲۰۲۱ را دسته‌ بندی کنیم؛ موشن گرافیک حتما در صدر قرار میگیرند. اگر گرافیست هستید؛ توصیه می‌شود که حتما در سال جدید برای تقویت مهارت‌هایتان به آموزش موشن گرافیک بروید. چه بسا که این روزها طراحی موشن گرافیک طرفداران زیادی را نیز به سمت خود جلب کرده‌اند. داشتن این توانایی در لیست توانایی های‌تان می تواند رویه کاری شما را با تحول خوبی روبرو کند. اهمیتی ندارد که در کدام زمینه طراحی دارای تخصص هستید، موشن گرافیک، UI/UX یا تصویرسازی میتواند باعث رنگی شدن دنیای شما شود.

بیزینس

شناخت کسب و کار را باید از جمله دیگر مهارت‌هایی بدانید که در سال ۲۰۲۱ یک گرافیست حرفه ای به آن احتیاج دارد.

اگر شما به عنوان یک فریلنسر موفق مشغول به کار هم هستید باید در مورد خوب و بد راه اندازی یک کسب و کار به خوبی تحقیق کنید. در ارتباط با چالش های راه انداختن کسب و کار باید آگاه باشید و درس های آنها را به خاطر بسپارید. موضوعات مربوط به مارکتینگ، مدیریت مالی، حضور داشتن در شبکه های اجتماعی می توانند به رشد مهارت های شما کمک کنند. داشتن بیزینس پلن و نقشه درآمدزایی هم میتواند کمک‌کننده باشد! ابرای دیدن مطالب بیشتر می توانید به اینستاگرام ما سر بزنید.

اگر سئوالی داشتید از طریق بخش تماس با ما ، با ما در ارتباط باشید